A brit Királyi Gárda titkai
Ha a londoni Buckingham Palotánál járunk, az egyik legfontosabb részlet melyet szemügyre akarunk venni, minden esetben a skarlátvörös egyenruhában és medveszőr kucsmában őrt álló katonák, egészen pontosan a King's Guards (Királyi Gárda) tagjai.

Bár itt meg kell jegyezzem, hogy az őrség tagjai csak nyáron viselik a vörös egyenruhát, ugyanis télen egy vastag szürke hosszú kabát kerül fölé.
A legendárium szerint az egyenruha vörös színe sem véletlen választás eredménye, ugyanis a korai időkben amikor kézifegyverekkel vívták a csatákat ez pont megfelelő szín volt az esetleges vérfoltok elfedésére, arról nem is beszélve, hogy akkoriban a vörös posztó nem volt túl drága és előállítása is viszonylag egyszerű eljárás volt.
Az őrség tagjai már messziről felismerhetők a hatalmas medveszőr kucsmáikról, melyekhez a medveszőrök a távoli Kanada hegységeiből érkeznek. Nem véletlen, hiszen valaha Kanada is brit gyarmat volt, arról nem is beszélve, hogy a Sziklás hegységben komoly medve populációk élnek, amelyek számát tervezett kilövésekkel tartják karban. Ezeknek a kilőtt medvéknek a szőrét azután felvásárolja a brit hadsereg és kucsmát készít belőle a katonái számára. Egy-egy kucsma egyébként meglehetősen sokáig bírja, sokaknak akár több tíz éves is lehet a fejfedője mire cserére szorul, így évente csak 50-100 darab készül a hadsereg számára.
Furcsa lehet hogy a kucsma szíja nem áll alatt halad hanem a katonák alsó ajkának vonalában, de erre is van egy praktikus elmélet, miszerint ha közelharcban a súlyos (általában 2-4 kg, vizesen pedig még ennél is több) medveszőr kucsma hátrabillen és az a katona nyakára szorul, akár komoly problémát is okozhat, míg így ha csak az alsó ajak környékén fut a szíj, a legtöbb mi történhet, hogy egyszerűen leesik.
Maga az igen magas medveszőr kucsma a harcokban elrettentésként is szolgált, hiszen így a katonák regimentben jóval magasabbnak tűntek mint az ellenség.

Azt is érdemes tudni, hogy szolgálatot teljesítő őrhöz hozzáérni szigorúan tilos, valamint beszélni sem érdemes hozzájuk, mert nem fognak válaszolni, sőt valószínűleg még csak a szemkontaktust sem veszik fel.