A brit uralkodó karácsonyi beszéde
Manapság a briteknek teljesen természetes, hogy minden évben, december 25-én délután megtekintik az uralkodó karácsonyi üzenetét, mely általában nem lépi túl a 10 percet és az ország egyik legnézettebb műsorának számít.
A brit uralkodók az évenkénti karácsonyi üzenet hagyományát 1932 óta tartják, akkoriban II. Erzsébet királynő nagypapája, V. György király (uralkodott: 1910-1936) szólt első alkalommal a kelet-angliai Sandringham palotából népéhez a rádió hullámain keresztül. Az ő üzenetét nem más, mint maga Rudyard Kipling, költő, novellista, regényíró és publicista, a Dzsungel Könyve című könyv szerzője jegyezte, melynek nyelvezete ünnepélyes, mégis közvetlen volt.
Őt másodszülött fia, VI. György király (uralkodott: 1936-1952) követte, aki trónra kerülésének évében, azaz 1936-ban nem mondott beszédet, hiszen karácsony előtt két héttel mondott le bátyja VIII. Edvárd király (uralkodott: 1936. január-december) a trónról az elvált amerikai nő, Wallis Simpson kezéért, így akkoriban már nem volt elegendő idő felkészülni az élő közvetítésre.