Londoni kincseim: OXO fémdobozok

Londoni kincseim: OXO fémdobozok

Korábban, az Idegenvezetés London oldalhoz tartozó Facebook oldalon már írtam egy néhány számomra érdekes régiségről, amelyeket helyi, azaz londoni antikváriumokban és bolhapiacokon vadásztam össze, de úgy gondoltam minden tárgy a maga nemében van annyira érdekes, hogy úgy döntöttem, inkább egy-egy bejegyzésben elteszem a róluk szóló leírásokat az utókornak is.

Egyik tárgy sem különösebben értékes (még), de történetük annál inkább érdekes.

Ebben a bejegyzésben két OXO fémdobozról lesz szó, melyeket egy londoni bolhapiacon találtam. Magáról az OXO cégről korábban már írtam egy bejegyzést, a londoni OXO toronnyal kapcsolatban, azt idelenn el is olvashatjátok.

A londoni OXO torony titka
Londonban belvárosában több magas épület is található a Temze partján, közülük az egyik - amelyik éppen nem is a legmagasabb - egy igen érdekes történettel bír. A városlakók csak OXO torony néven ismerik, ugyanis az épület legfelső ablakainak mintája pont az oxo szavacskát formázzák. Na de miért pont ezt? A

Annyit azonban elöljáróban érdemes tudni, hogy a történet az 1920-as években kezdődött, amikoris egy bizonyos Liebig Extract of Meat Company megvásárolt egy régi erőmű épületet a Temze déli partján.

Read more